domek
 
logo
logo Strona główna > STREFA WIEDZY > WSZYSTKO O MASZTACH PRZENOŚNYCH >

ABC MASZTÓW TELESKOPOWYCH


Maszty teleskopowe należą do jednych z najpopularniejszych masztów w kategorii ?maszty przenośne?. Dlaczego? To bardzo proste. Można je bowiem składać i w łatwy sposób przenosić z miejsca na miejsce. Maszty te są wykorzystywane podczas różnego typu imprez (targi, festiwale, pokazy itd.), gdzie nie trzeba, a nawet niewskazane jest, mocowanie masztów na stałe.


Sposób wykonania


Maszty teleskopowe posiadają specjalny system rozprężający, który pozwala w prosty sposób regulować wysokość rury, która w zależności od rodzaju masztu może sięgać 430 cm lub 580 cm. Do transportu maszty można złożyć do wysokości 190 cm. Razem z masztem otrzymuje się specjalne ramię bannerowe, które pozwala na zamocowanie flagi max 120 cm. Rurki masztów teleskopowych wykonane są z wysokiej jakości rur  aluminium anodowanego.

Ciekawostką jest, że dwa maszty teleskopowe można połączyć jednym wspólnym ramieniem. Takie rozwiązanie sprawia, że maszty te mogą stworzyć efektowną bramkę o wysokości prawie 6 metrów i dowolnej rozpiętości. Realizowaliśmy takie rozwiązania dla masztów flagowych teleskopowych na których zawieszane były bannery (drukowane na dzianinie) reklamowe zespołów muzycznych.

Podstawa to dobra podstawa

Do masztu teleskopowego należy wybrać odpowiednią podstawę. Jako że takie maszty wykorzystuje się w różnych miejscach, proponujemy naszym klientom 5 rodzajów stóp do masztów teleskopowych.
 

STOPA NAJAZDOWA ? jak sama nazwa wskazuje, najeżdża się na nią kołem samochodu. Wykonana jest z rury stalowej wygiętej w kształt litery U, waży około 3 kg. Malujemy ją proszkowo na kolor srebrny lub czarny.


STOPA WOLNOSTOJĄCA ?KRZYŻAK?  ma kształt krzyża. W momencie, gdy chce się wystawić maszt teleskopowy na zewnątrz budynku, należy ją dociążyć specjalnym zbiornikiem z wodą. Zbiornik ten jest wykonany z wodo i gazoszczelnej folii, posiada również duży korek wlewowy, dzięki czemu można go łatwo napełnić i opróżnić. Stopa wolnostojąca posiada również otwory, przez które można przykręcić je do podłoża kołkami rozporowymi. Waga stopy to około 7 kg. Jest zrobiona z płaskowników stalowych zabezpieczonych lakierem proszkowym.


STOPA WOLNOSTOJĄCA ?TECZKA?
? umożliwia postawienie masztu wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków (przy niewielkich wiatrach). Wykonana jest z blachy stalowej. Posiada specjalne ucho do transportu. Zabezpieczona jest lakierem proszkowym. Waga około 20 kg. Na stopę ?teczkę? można położyć kolejną ? drugą płytę, w osi której wycięty jest otwór, przez który przechodzi maszt flagowy teleskopowy. Takie rozwiązanie sprawia, że uzyskuje się podstawę o wadze nawet 40 kg. Tego rodzaju stopy są niezniszczalne, bardzo łatwe w transporcie i instalacji. Tam gdzie trzeba szybko i pewnie posadowić maszt, a cały zestaw ma być mobilny (szybki i wygodny do przeniesienia), proponujemy właśnie takie rozwiązanie.

STOPA ?WBIJANA? ? wykorzystywana jest na zewnątrz budynków. Charakteryzuje się bardzo stabilnym i pewnym mocowaniem masztu flagowego do podłoża. Aby ją zainstalować, wystarczy na nią stanąć (górna część jest do tego specjalnie skonstruowana). Stalowy szpic zabezpieczony jest poprzez cynkowanie ogniowe.


STOPA WOLNOSTOJĄCA? DOCIĄŻANA BETONOWYMI PŁYTAMI?
? ma kształt litery H. W środku stopy znajduje się miejsce na montowanie masztu, a na jej bokach można położyć płyty chodnikowe. W taki sposób uzyskuje się bardzo stabilną podstawę. W zależności od warunków atmosferycznych stopę można dociążyć 2 lub 4 płytkami.


Zobacz ofertę masztów teleskopowych>>>0Newsletter:
Strona główna Oferta Kontakt

Edited by e-words